AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

Všimněte si také dalších pozvánek a informací v sekcích Ze spřátelených obcí a Hlášení místního rozhlasu!

 

Fotbalový zápas SEVER vs. JIH

 

Retrorock karneval

 

Odpust Markvartovice 2019

Svátek Nejsvětější Trojice letos připadl na 16. června a proto se u nás o tomto víkendu konaly oslavy Odpustu, které byly zahájeny vysvěcením zrenovovaného kříže v zahradě manželů Hahnových. Poté odstartoval kulturní program, na kterém vystoupily skupiny Tři vykřičníky, Ajdontker, Sebastian, Legendy se vrací a Rádio Čas s oldies párty.  Nechyběl ani doprovodný program jako fotokoutek, projížďka obcí v kočáře taženém koňmi, metalické tetování a dětské atrakce. Nedělní slavnost započala průvodem ke kapli Nejsvětější Trojice, kde se již tradičně konala slavnostní bohoslužba pod korunou starého dubu. Odpoledne patřilo hlavně dětem. Rytmické vystoupení si pro děti a rodiče připravil klaun Hopsalín, přibyly atrakce simulace páky a simulace kopu do míče. Centrum obce zaplnili prodejci pouťového zboží. Vystoupil Pavel Novák s písněmi svého otce Pavla Nováka st. a Fleret se Zuzanou Šulákovou. Celou dvoudenní akci moderovala naše občanka Lucie Maali, za což jí patří velký dík. Velký dík za spolupráci patří Vám všem, kdo jste přiložili ruku k dílu.

Zuzana Pistovčáková

místostarostka

Fotografie z 15. června:

Zobrazit galerii všech fotografií >

Fotografie z 16. června:

Zobrazit galerii všech fotografií >

Otevření atletické dráhy 12. června

Ve středu 12. 6. 2019 slavnostně otevřel u nás v Markvartovicích pan starosta s žáky základní školy během na 50 m a přetržením cílové pásky atletickou běžeckou dráhu. Žáci si tento den měli možnost změřit své síly se svými rodiči i spolužáky, ale hlavně v budoucnu mohou nově - nejen v hodinách TV - změřit své rychlostní síly v běhu na 50, 60 nebo 110 m.

Za své běžecké výkony byli odměněni diplomem, medailí, dostali i sladkou odměnu ve formě poukázky na zmrzlinu, která tento parní den jistě přišla všem k chuti. Závěr dne všichni oslavili dětským šampaňským.

Krásná moderní běžecká dráha o čtyřech polích, s čtyřmi zastřešenými lavičkami a volbou čtveřice růžných překážek nám, díky obecnímu úřadu, vyrostla vedle fotbalového hřiště. Děti po zážitku nelenily a ihned namalovaly obrázky běžeckého hřiště. Byla z nich cítit hrdost, že nové sportovní místo mají, i neskrývaná touha si zasoutěžit mezi sebou. Obrázky měly čistou formální linii běžecké dráhy, jiné zase oživly diváky a běžci s čísly - závodníky, jiné děti dokonce hrdě v atletické dráze namalovaly býka ve znaku obce Markvartovic.

Tak či onak, počasí nám přálo, léto v plném proudu, a kdo ví, třeba z některého našeho žáka vyroste úspěšný atlet, který si své první starty zkoušel právě na naší nové dráze v Markvartovicích J  

Jitka Závadová

učitelka

Zobrazit galerii všech fotografií >

Poděkování za podporu malé Klárky

Klárka je čtyřletá holčička z  Markvartovic s  výrazným vývojovým opožděním, poruchou růstu a příjmu potravy, která ke svému zlepšení potřebuje speciální intenzivní rehabilitace. Bohužel nadlimitní čas cvičení pojišťovny nehradí. Rodiče holčičky by chtěli moc poděkovat všem, kteří se rozhodli na rehabilitace přispět. Solidaritu vyjádřila obec, sousedé, firmy i různé Nadace. K dnešnímu dni se již pro Klárku podařilo získat 178.443,- Kč.

„Klárka od narození neprospívala, byla velmi malinká, ve 13 měsících zvládla jen ležet a mávat ručičkami,“ říká maminka Klárky. „V Dětské rehabilitaci jsme se naučili cvičit Vojtovou metodou a v roce Klárka nastoupila do stacionáře, kde cvičila denně. Ve dvou letech začala konečně dělat první nejisté krůčky. Klárka měla problém nejen s chůzí, ale také s jídlem, odmítla jíst, byla velmi slabá. Navštěvovali jsme různé lékaře. Od tří let má aplikován růstový hormon. Ve srovnání s vrstevníky byla Klárka ve čtyřech letech velmi drobná, bázlivá, plačtivá, odmítala se zapojovat do jakékoliv činnosti, vývojově o téměř dva roky zpět. Na doporučení jsme se rozhodli zapojit dceru do rehabilitace TheraSuit. Už nyní, po třech měsících, pozorujeme zlepšení, je pevnější, lépe chodí, více mluví a jí, je veselejší.“

Fyzioterapeutka Katka má z pokroků holčičky také velkou radost: „Klárka v úvodu terapie cvičila tři hodiny denně, teď jsme mírně snížili časovou náročnost a cvičení jsme podpořili speciálním oblečkem TheraTogs, který nosí celý den. Na Klárce pozoruji nárůst svalové hmoty a výrazné zlepšení držení těla, co se týká dalších změn je odvážnější, obratnější, déle udrží pozornost, více komunikuje, chce zkoušet nové věci a lépe přijímá stravu. Určitě pokračujeme!“ 

Rodinné pasy - slevy pro rodiny s dětmi

 

 

Rekonstrukce komunikace „Rakowiec“ v k.ú. Šilheřovice

Vážení občané obce Markvartovice,

dovolte nám, abychom vám oznámili, že v období od 10. 6. 2019 – 10. 8. 2019 bude probíhat plánovaná rekonstrukce komunikace „Rakowiec“ v k.ú.  Šilheřovice. Z tohoto důvodu bude daný úsek trvale uzavřen. Omlouváme se za způsobené komplikace!

Radek Kaňa, starosta Obce Šilheřovice

Grzegorz Utracki, wojt Gminy Krzyzanowice

Grzegorz Swoboda, starosta Powiatu Raciborskiego

Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva

brožura

 

leták

 

Kontakt na specialistu kotlíkových dotací a půjček

Ing. Tomáš Kupka

mob. 724 453 906

Informace ke kotlíkovým půjčkám

Prezentace ze školení ke kotlíkovým půjčkám (formát PPTX) >

Kotlíkové půjčky - informace pro občany Markvartovic

Kalendář akcí na Hlučínsku 2019

1. strana

 

2. strana

 

3. strana

 

4. strana

 

Procházka pohraničím - projekt obce Bierawa v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd

 

FOTOSOUTĚŽ 2019

Podmínky soutěže:

•  zahájení soutěže: březen 2019

•  soutěže se mohou zúčastnit pouze obyvatelé obce Markvartovice

•  fotografie budou přijímány pouze v elektronické podobě (formát JPG) prostřednictvím elektronické pošty. Adresa pro zasílání fotografií je  pistovcakova@markvartovice.cz. Předmět – FOTOSOUTĚŽ.

•  každý účastník soutěže může zaslat max. 10 fotografií na téma „Můj koníček, aneb jak trávím volný čas v naší obci“

•  fotografie nesmí být starší dvou let, tj. maximálně rok 2017

•  ze soutěže budou vyřazeny prokazatelně a radikálně upravené fotografie (fotomontáže, apod.)
ke každé fotografii doplňte krátký popis, lokalitu, datum pořízení, autora fotografie a kontakt na autora (jméno, e-mail, tel., adresu)

•  výhercem soutěže se stává fotografie, která ve veřejném hlasování dne 13. 9. 2019 na akci Krmášové koláčobraní obdrží nejvíce hlasů

•  pro autory prvních tří nejlepších fotografií jsou připraveny věcné ceny

•  fotografie jiného nebo nevhodného námětu NEBUDOU ZAŘAZENY DO SOUTĚŽE

•  zasláním fotografie do soutěže souhlasí soutěžící s použitím fotografie pro potřeby Obecního úřadu Markvartovice – kalendář obce Markvartovice, prezentace, reklama, výzdoba obecního úřadu atd.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice