AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 Rok 2007

 

 Procházka obcí - září 2007

Zobrazit galerii všech fotografií >

 

 630. výročí založení obce - oslavy

Zobrazit informaci a galerii všech fotografií >

 

 Zajímavá a poučná kniha

Naše obec Markvartovice není velká svou rozlohou, má však za sebou dlouhou historii. O ní se vypráví v knize Markvartovice 1377 – 2007 vydané k 630. výročí první písemné zmínky o obci Markvartovice. O knize můžeme říci, že je klíčem k poznávání tvrdého života našich předků od drsného středověku přes nelehký přerod věků do moderní doby. Po přechodech válečné vřavy jak ve středověku, tak i před šesti desetiletími si skromní, stateční a pracovití lidé z naší obce dokázali na troskách a zbořeništích vybudovat nový domov. Před nedávnem jim vyrostla pod rukama moderní, pohledná obec.
Autorem publikace je fundovaný slezský historik PhDr. Vilém Plaček, CSc., který se už polovinu století zabývá i studiem dějin svého rodného Hlučínska. Kníha je i uměleckým dílem, o což se zasloužila zejména její spoluautorka, historička PhDr. Magda Placková. Na vzniku díla mají zásluhu i další příznivci, pamětníci a občané Markvartovic, kteří byli autorům nápomocni svými připomínkami, vzpomínkami, snímky či dokumenty.

Kniha má 560 stran obsažného textu doprovázeného množstvím černobílých i barevných fotografií a dalšího obrazového materiálu. Za 400 Kč ji můžete získat při návštěvě obecního úřadu u paní Mazochové v pracovních dnech, zejména v úředních dnech v pondělí a ve středu od 7.30 do 12.30 hod. a od 14 do 17 hod.