AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2012: Krmášová zábava

Letos se konala druhým rokem Krmášová zábava, doprovázená soutěží o nejlepší domácí koláč.  Do soutěže se přihlásilo 20 účastníků. Mezi převahou žen byli ovšem také muži. Nejmladšímu účastníkovi soutěže je 14 let. Jeho výrobek a statečnost jsme odměnili malým dárkem. Drobnosti do kuchyně dostali všichni účastníci soutěže. Nejlepší koláč vybrala v anonymním hodnocení 5členná porota v čele se starostou obce.

Také  pro všechny návštěvníky akce byla připravena káva a domácí koláče  k ochutnání. K prodeji byly koláče z 6 okolních pekáren. Největší zájem byl o koláče paní Jařabové z cukrárny v Kravařích.

V programu vystoupily mažoretky Medvíďata a děti ze základní školy se scénkou v lidovém nářečí. Celé  odpoledne nám svou hrou na housle, keyboard a také svým zpěvem zpříjemňoval pan Karel Višnický. Děti si mohly užít také kolotoč, skákací hrad, cukrovou vatu a střelnici.

Počasí nám přálo a tak se grilovalo, zpívalo a popíjelo do večerních hodin. Budeme se tedy těšit na další, snad také vydařený ročník této akce a doufáme, že soutěžících bude jen a jen přibývat.


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice