AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2012: Odpust

3. června byl svátek Nejsvětější Trojice. Jelikož  je naše kaple zasvěcena právě Nejsvětější Trojici, koná se u nás v těchto dnech Odpust. Letos se slavilo také 350. výročí vysvěcení kaple a 635. výročí obce Markvartovice. Jak už bývá pro Markvartovický odpust tradicí, ani letos nebyla předpověď počasí vůbec pozitivní. 

Den začal  slavnostním průvodem od obecního úřadu, v jehož čele šli členové SDH  ve slavnostních uniformách. Mše svatá  se konala jako každý rok venku pod dubem a účast občanů byla velká. Odpoledne byl připraven program na malém místním náměstíčku před obecním úřadem. Slavnost zahájil svou řečí pan starosta a pak už se o zábavu postarala skupina Kobeřanka. Poté vystoupily děti z mateřské a základní školy. Všechny přítomné svým vystoupením pobavila skupina Nahodile se scénkou Hecoviny, aneb legrace není nikdy dost. Dále vystoupily  mažoretky Medvíďata a o závěr se postarala skupina Capitol Country, která potěšila hlavně střední generaci. Škoda jen, že na jejich vystoupení nezůstalo více lidí.

Mimo tento program byly pro všechny připraveny tradiční pouťové atrakce, jako jsou kolotoče, skákací hrad, cukrová vata a jiné cukrovinky. O uhašení žízně se starali naši hasiči, a pro všechny hladové bylo k dispozici občerstvení. Ke shlédnutí  bylo také několik lidových řemesel, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet např. výrobu svíček či keramiky.

Počasí se nakonec udrželo a tak se tato akce hezky vydařila a setkala se krom hojné účasti také s kladnými ohlasy, což nás motivuje k dalším přípravám podobných akcí.


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice