AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2012: Velikonoční tradice

30. března uspořádala kulturní komise obce první ročník Velikonočních tradic. Chtěli jsme lidem umožnit setkání u příležitosti blížících se Velikonočních svátků. Pro nepříznivé počasí se akce uskutečnila v Kulturním domě na hřišti. Hlavně pro děti byly připraveny dva domečky, ve kterých si  s pomocí  instruktorů v dobovém oblečení mohly vyzkoušet různé techniky malování vajíček a pletení pomlázky. Pak si děti mohly zasoutěžit a do některých soutěží zapojit také rodiče. Pro všechny pak byl připraven malý velikonoční jarmark s nabídkou tradičního Velikonočního zboží. Velký zájem byl hlavně o aranžování živých květin do dekorací dle přání zákazníka. O krásné dekorace se postarala paní Pavla Kolasková.

Ve Velikonoční kavárničce mohli návštěvníci v klidu posedět a pochutnat si na tradičních  mazancích, beráncích a perníčcích. O pečení mazanců se postarala paní  Iveta  Šimková a o pečení beránků a perníčků zase členky kulturní komise. I tato akce se i přes nepřízeň počasí nakonec vydařila.


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice