AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2015: Odpust

Markvartovické náměstíčko roztančil v předvečer Odpustových slavností orchestr Dolbend, který se v naší obci stal velmi oblíbeným. Návštěvníci se k vystoupení orchestru vyjadřovali jen v superlativech. Kapela svým vystoupením vždy potěší všechny věkové generace, a tak není divu, že také naši senioři odcházeli domů až po odehrání poslední skladby.

Vyvrcholení oslav však patřilo neděli, která započala slavnostním průvodem, za doprovodu kapely pana Ondruše  ke kapli Nejsvětější Trojice, kde se konala pod památečním dubem slavnostní mše.

Odpolední program zahájil svým vystoupením starosta obce Ing. Pavel Myslivec. Po krátkém projevu starosty moderátor Jiří Kubza pozval na podium cimbálovou kapelu Frgál, známou u nás, i ve světě. Na obecním náměstíčku vystoupily také děti z naší základní školy, které nám dokázaly svou šikovnost v moderních tancích, v přednesu básniček v lidovém nářečí a ve vystoupení mažoretek. Velkou pochvalu děti dostaly za svá vystoupení také od ředitele umělecké agentury Rascals agency.

Dále vystoupili klauni z Balónkova, kteří hravě vtáhli děti do děje. 

O tom, že hra na housle nepatří jen do velkých koncertních sálů, nás svým velmi živým vystoupením přesvědčilo houslové trio ze Slovenska.

Na vystoupení Zdeňka Izera se těšili všichni. Populární bavič nezklamal, ba naopak. Velmi mile nás překvapil svou vstřícností a ochotou. Jeho vystoupení, pravda, nebylo zcela odpolední, některé vtipy by si zasloužily prezentaci až po 22.00 hodině. Ale takový zkrátka pan Izer je. Myslím, že velkým překvapením pro hojné publikum bylo to, že pan Izer také velmi dobře zpívá a tančí.

Odpolední program zakončila Slovenská skupina Team Revival, která potěšila všechny příznivce této skupiny skvělým a profesionálním výkonem. Podoba zpěváka s Palem Haberou byla už jen třešničkou na dortu.

Za zdárný průběh Odpustových oslav děkujeme především počasí, které se po mnoha letech usmálo i na Markvartovice v den svátku Nejsvětější Trojice.

Poděkování patří také členům spolku HC Lipina za zajištění sobotního občerstvení, členům SDH Markvartovice za účast při slavnostním průvodu a zajištění nedělního občerstvení, ředitelce ZŠ Markvartovice paní Kubišové za přípravu programu s dětmi, dětem ZŠ za jejich ochotu a čas, jejich trenérům za skvělou práci, zaměstnancům technických služeb obce Markvartovice za skvělou spolupráci a ochotu. A v neposlední řadě samozřejmě členům kulturní komise.

Zuzana Pistovčáková

místostarostka, předseda kulturní komise

Básnička z vystoupení žáků ŽŠ u příležitosti odpustových oslav

Videozáznamy:

                   

Fotografie:


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice