AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2015: Setkání zástupců polské obce Bierawa a obce Markvartovice

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 se uskutečnilo setkání zástupců polské obce Bierawa a obce Markvartovice v Obecním Centru pro kulturu a rekreaci v Bierawě.

Obec Bierava tak zakončila realizaci mikroprojektu s názvem Poznejme se navzájem – obec Bierawa a obec Markvartovice v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, Mikro fond v Euroregionu Praděd.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu PŘEKRAČUJEME HRANICE. Celková hodnota projektu je 4,273.00 EUR, z čehož dofinancování je ve výši 4,059.35 EUR, z toho: 3,632.05 EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 427,30 EUR ze státního rozpočtu.

Souhrn setkání byl zveřejněn v publikaci projektu obou spolupracujících obcí - Bierawa a Markvartovice. Publikace byla vydána ve 4 jazycích: polsky, česky, anglicky a německy, aby mohla oslovit co nejširší veřejnost. Díky spolupráci místních komunit a zapojení obyvatel jak z polské, tak z české strany se podařilo shromáždit cenný materiál. Publikace bude k dispozici na webových stránkách partnerských obcí.

Společná práce v konečné podobě přispěla k posílení spolupráce mezi obcemi. Ta vyústila v podepsání  Potvrzení  záměru o spolupráci v oblastech: kultura, cestovní ruch, sport, školství, výměny mládeže, podnikání, společný výcvik a výměny informací a zkušeností, což je dalším krokem k podepsání Dohody o partnerství.

Zuzana Pistovčáková

místostarostka


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice