AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2015: Velikonoční jarmark aneb vítání jara v Markvartovicích

Tato akce se konala v pátek 27.3.2015 v areálu Kulturního domu. Zúčastnilo se 12 prodejců, kteří nabízeli převážně drobný jarní a velikonoční sortiment. K zakoupení zde byly květinové aranžmá, bylinky, koření, kraslice zdobené mnoha způsoby, bylinkové polštářky, formičky, semena, sazenice, výrobky klientů sociálně – terapeutické dílny, velikonoční ubrousky, přáníčka, řehtačky, pomlázky, ubrusy, bižutérie, aj. Návštěvníci si mohli pochutnat na langoších, svařáčku nebo medovině. Milovníci sladkostí si přišli na své u stánku Střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb ze Šilheřovic. Studenti oboru cukrář napekli skvělé zákusky a vyrobily marcipánové figurky, které na jarmarku nabízeli studenti oboru hotelnictví. Stánek byl brzy zcela vyprodán.

Členky kulturní komise napekly velikonoční perníčky, které pak s dětmi zdobili v dětské dílničce. Pro děti bylo dále připraveno malování na obličej, klaun s balónkovou show, ukázka a výuka pletení velikonočních pomlázek a zvířecí mláďata.

O občerstvení se postarali členové SDH Markvartovice.

Jako třešnička na dortu bylo vystoupení skvělé cimbálové muziky Slanina. I přes ne zcela jarní počasí tuto akci navštívilo hodně místních občanů, kteří k posezení a povídání využili vyhřívané stany.

Zuzana Pistovčáková

místostarostka, předseda kulturní komise


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice