AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

 2015: Vypouštění balónků s přáním k Ježíškovi a Mikulášská nadílka

4. prosince se naše obec zúčastnila pokusu o rekord při akci vypouštění balónků s přáním k Ježíškovi. Všechny děti si mohly napsat nebo namalovat přání a s balónkem ho poslat Ježíškovi. Nafoukli jsme 330 balónků a vypustili jsme jich 317. Balónky byly pro všechny děti zdarma.  Vypuštěno bylo celkem 87 923 balónků z 398 míst v celé ČR. Rekord z minulého ročníku tedy nebyl překonán, ale hlavní smysl akce - udělat radost dětem ve svém okolí - se vydařil.

Poté se děti mohly naučit pár kouzel s kouzelníkem, občerstvit se připraveným pohoštěním a rodiče mohli své děti zaregistrovat k Mikulášské nadílce. Přihlášeno letos bylo 234 dětí, 210 dětí s bydlištěm v obci Markvartovice. Ostatní děti byly vnučky a vnuci našich občanů žijící mimo naši obec.

Děti už netrpělivě vyhlížely Mikulášskou družinu, která ani letos nepřijela na saních, ale v kočáře taženém koňmi. Některé děti si chtěl rohatý odnést, ale zachránila je pěkná básnička nebo písnička, kterou zazpívaly. Takže nakonec všechny děti byly odměněny balíčkem dobrot. Mysleli jsme také na dospělé, kteří si mohli pochutnat na dobré klobáse a zahřát se horkým svařákem.

Celá akce se vydařila a velký dík patří všem, kteří se na její realizaci podíleli.

Videozáznam:

 

Fotografie:


Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice