AktualityNaše obecÚřadOrganizaceOstatníGalerie
Obr
LMB

2016: Den Země

V pátek 29. dubna 2016 se naše škola již tradičně zúčastnila akce k oslavám Dne Země v areálu markvartovických chovatelů.

Odchodu předcházel sběr starého papíru – soutěž tříd. Tento starý papír děti s rodiči přiváželi celý týden, aby na jeho konci paní učitelky mohly zkonstatovat, že jsme jen v tomto týdnu nasbírali téměř 8 tun starého papíru a zachránili tak 24 vzrostlých stromů.

V areálu chovatelů nás jako obvykle čekali členové spolku chovatelů a připravili si pro nás program na celé dopoledne. Proběhla výstavka výkresů žáků 1. – 3. třídy, která byla nakonec vyhodnocena. Pro žáky 4. a 5. třídy byl připraven kvíz. Ten následoval po přednášce a poutavém vyprávění o domácích i exotických zvířatech i s praktickými ukázkami.

Nejlepší žáci byli odměněni poháry, všichni potom sladkými balíčky. Pro všechny děti bylo připraveno občerstvení ve formě opečeného párku (některé děti se mohly opékání účastnit i aktivně). Celé dopoledne nás provázelo krásné slunečné počasí. Akce se zúčastnila a všechny děti povzbudila místostarostka paní Zuzana Pistovčáková.

Za tuto akci patří rodičům, chovatelům i našemu zřizovateli – obci velký dík.

Mgr. Šárka Kubišová

ředitelka ZŠ Markvartovice

 
 

Kontakt
Obecní úřad Markvartovice
Šilheřovická 491
747 14 Markvatovice


tel. úřad: 595 052 518
email: urad@markvartovice.cz


Úřední hodiny
Pondělí a středa: 7.30 - 12.30 hod., 14.00 - 17.00 hod.
Erb
© Obec Markvartovice - Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho části je možné pouze se souhlasem Obce Markvartovice